Bleskovka: Náušnice z chirurgické oceli o kterých jsem nevěděla

Donedávna jsem byla zvyklá si kupovat náušnice chirurgická ocel buď v obchodě nebo na internetu na jistém internetovém e-shopu. Bohužel, pokud si je v obchodě zakoupím, výhoda je, že vím co si kupuji a mohu si je vyzkoušet, nevýhoda…Co myslíte? Cena. Ceny v obchodních domech jsou doslova brutální.

Mám ráda velký sortiment, byť nerozhodná povaha s ním může mít problém. To není můj případ a tak nedávno jsem objevila nový e-shop s opravdu velkým množství náušnic. Paráda. Pokud jej chcete taky znát, klikněte si na odkaz.

 

Sebevražedné akce zvířátek

Případy sebevražedných akcí u zvířat nejsou ojedinělé .Dalším příkladem může být stádo krav ,které se páslo v Alpách u švýcarského  Lauternbrunmenu . K této záhadě nedošlo najednou ,ale v rozmezí tří dnů .Z útesu totiž skočilo 28 krav a býků , a to z naprosto stejného místa !Před tím se pásly bez jakýchkoli  známek neklidu za celodenního dozoru na svahu .Když se  jednotlivé kusy dobytka přiblížily k určitému  místu , bez váhání skočili střemhlav dolů. I když si dobytek těžko umí uvědomit ,že se řítí do záhuby ,tak i krávy mají ovšem pud sebezáchovy ,přirozený každému živému tvoru , a jen tak by se najednou nevrhly ze skály . V této oblasti Alp se sice občas stane ,že nějaký kus dobytka spadne z útesu ,ale to jsou ojedinělé případy neštastné náhody , které se dají nazvat nehodou ,protože jim například může noha uklouznout po kamenech . Ale dodnes to  zůstává velkou neznámou záhadou ,kterou se vědcům nepodařila vysvětlit. A takovýchto záhad se vyskytuje mnohem více.Například v Dánsku a také v severním Německu v roce 2005 z neznámých důvodů explodovalo tisíce žab. Byla to tak silná exploze ,že to žábán vyvrhlo všechny vnitřnosti .Důvodem byl možná  vir nebo toxin ,ale pravá příčina nabyla nikdy objasněna .Jako další z mnoha podivných jevů můžeme vzpomenout třeba hromadnou sebevraždu velkých kytovců u pobřeží Tasmánie roku 2009.Velké množství ,odhadem asi 400 jich uhyne v moři ,a kolem 200 kusů se úmyslně vyplaví na pláž ostrova King Sland a není to ojedinělá sebevražda velryb a delfínů.1616

Zajímavost: Tajemný most, který nutí skákat psy do vodopádu

V panství Overtoun Bridge ve skotsku je most ,který je opředen jistou záhadou .Turisty ,kteří tam míří z vesnice Milton ,upozornuje varující tabulka ,aby si lidé drželi svého psa na vodítku .není to proto ,že by starý neogotický most hrozil sesunutím ,jak by se mohlo zdát ,protože je z roku 1895 ,a  postaven z hrubě opracovaných kamenů ,ale má to jiný ,mnohem závažnější důvod. Jedna strana mostu totiž nutí psy k tomu ,aby skočili do zurčícího vodopádu pod sebou .Od 50.let minulého století totiž skočilo  z jedné a té stejné strany už asi 600 psů ,z toho skok nepřežilo víc než 50 těchto zvířat . Psy spojuje jediný znak ,jsou to většinou lovecká plemena s výborně vyvinutým čichem . mnoho zvědavců a odborníků od 50. let se dostavují na toto záhadné místo ,a snaží se neobvyklý jev těchto psích skoků vysvětlit .Mezi nimi i psí psycholog David Sands. Vyloučil ,že by psi mohli dole něco vidět nebo slyšet. Když se zaměřil na pachy , zjistil ,že na této straně mostu se mohou vyskytovat občas veverky ,norci a myši , a že jejich pach by psy mohl ke skoku zlákat .Toto však vyvrací lovec John Joyce ,který přítomnost norků ,kteří mají silný ,pro psy lákavý pach moči ,naprosto vyloučil .vysvětlil ,že psi nejsou hloupí ,a kvůli nějakým  lákavým pachům by do takové hloubky neskočili .A  tak si tedy lidé jako vždy vysvětlují podivné psí sebevraždy nadpřirozenými jevy. Podle Keltské mytologie se totiž zde dotýká nebe Země,spojují se zde dva různé světy.

Výsledek obrázku pro tajemný most

Děti, které vychovávají zvířata

Sujita Kumaru před jeho druhými narozeninami zavřou  povedení rodiče do slepičího kurníku.Důvod – chlapec má disfunkční chování  .Později jeho matka spáchala sebevraždu a otec byl nalezen zavražděný v kufru auta. Chlapce se  ujal dědeček , který ho však ze slepičího vězení nemínil vysvobodit .neštastný chlapec tak  prožil velkou část svého dětství ve společnosti kdákající drůbeže ,v místnosti která je velká asi jako obývák .Vlivem kvokajícího hejna se Sujita stává jedním z nich. Přinesené jídlo zobe ze země ,krčí se na židli jako na bidýlku ,mává rukama jako křídly a hrabe se prsty ve špíně. Teprve po osmi letech v roce 1978 jej z kurníku ,který má špinavou zem pokrytou zrním a slepičím trusem osvobodí sociální pracovníci. Nikdo si však s mladíkem ,který má chování jako kuře ,neví moc rady. Místo potřebné péče ho tedy umístí do domova důchodců. Tam se vrhá na svoje ošetřovatele se slepičí zuřivostí a musí být přikurtován k posteli ,jako nebezpečný blázen . Takto neštastník stráví dalších asi 20 let ,dokud si ho nevšimne štastnou náhodou podnikatelka Elizabeth Claytonová .Jak později popisuje ,nemohla ze začátku poznat ,jestli jde o dítě ,nebo starého muže ,byl velmi vetchý ,měl boláky po celém těle i obličeji a husté neupravované vousy.Přestože se ho všichni báli dotknout kvůli jeho divokosti ,ona poznala v jeho očích lidskost.Žena se ho ujmula ,domluvila mu různé testy a terapie.V téže době také otevřela první sirotčinec ,který pojmenovala Happy Home (štastný domov).Zde každé ráno  prodělává výukovou terapii základních dovedností .Je z něj normální kluk ,chválí ho  Elizabeth.

IZPE zrušeno Davidem Rathem

Tehdejší ministr zdravotnictví David Rath zrušil v roce Institut zdravotní politiky a ekonomiky známý jako IZPE. Veškeré činnost přechází na IPVZ (Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví). Bývalý ředitel IZPE Petra Háva, který byl i autor koncepce ministr David Rath, odvolal z funkce…

Netrvalo tomu dlouho a IZPE po příchodu na ministerstvo bylo personálně zredukováno a přemístěno do institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví. IZPE pak vedle za IPVZ Antonín Malina. Nechal se slyšet, že důvody zrušení IZPE byly jako vždy ekonomické. Veškerý majetek a závazky byly převedeny též. Mimo spousty zajímavých projektů IZPE řešil, také díky grantu na dlouhodobý projekt , násilí na pracovišti, mimo jiné také zdravotní stav lidí bez domova, nebo grant, který se zabýval problematikou neziskovek. O budoucnosti těchto grantů se jednalo s institucemi, které financovaly jednotlivé vědecké projekty. Postupně se jednalo, které projekty mají být zavrženy a které budou pokračovat. Dle ředitele Maliny se budou snažit funkcionalitu IZPE zachovat za pomocí dalších subjektů jako například kraje MPSV a další.